Bölge HaberleriGündemYalıhüyük Gündemi

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ YALIHÜYÜK’TE HAYATA GEÇTİ

 

Yalıhüyük İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,  2016 yılı içerisinde genç çiftçi projesi kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde Yalıhüyük ilçesinde sözleşme imzalayan iki adet çiftçiden bir tanesine proje dâhilinde hayvan teslimatı gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili olarak  Bilgi veren İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür vekili Mevlüt Semerci; Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından 2016 yılı içerisinde Genç Çiftçi Projesi ile kırsal alanlarda genç çiftçi girişimcilerinin desteklenmesi, tarımda sürdürebilirliğin artırılması alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsal alanda genç dinamik nüfusun artırılması hedeflendiğini belirtti.

Semerci;’’ 2016 yılı içerisinde genç çiftçi projesi kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde İlçemizde sözleşme imzalayan iki adet çiftçimizden bir tanesine proje dâhilinde hayvan teslimatı gerçekleştirildi. ’dedi.

Altı adet  büyük  baş hayvanına  kavuşan Mustafa Ayan  ve  Eşi Azize Ayan(35) Projenin gerçekleşmesinde kendilerine  destek veren Yalıhüyük  İlçe  Tarım Müdürlüğü yetkililerine  teşekkür ederek;’’Eşimle  birlikte  genç çiftçi projesine  başvuru yaptık.Şartlarımız uygun görülmüş altı ay  sonra büyük baş  hayvanlarımıza kavuştuk.Çok  mutluyuz. İnşallah  elimizden geldiği  kadar  hayvancılığı devam ettirmeye çalışacağız. Devletimize çok teşekkür ederiz.

Bu bağlamda 18-40 yaş arası herhangi bir geliri olmayan genç girişimcilerin, kırsal alanda oluşturdukları hayvansal ve bitkisel üretime yönelik projelerin desteklenerek halkın refahını artırılarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlandığı belirtildi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.