GündemYalıhüyük Gündemi

71 YIL SONRA DUYDU

Yalıhüyük Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfının hane ziyaretleri esnasında Yalıhüyük Yukarı Mahalle de ikamet eden Alp Bozdemir’in doğuştan buyana duyma sorunu olduğu tespit edildi.

İlçe Kaymakamı Yakup Güven’in talimatları ile Vakıf Müdürlüğü tarafından sağlık taramasından geçen Alp Bozdemir(71) yapılan muayenesinin ardından işitme cihazı takılmak suretiyle duyabileceği raporları alındı.

Bunun üzerine Kaymakamlık Alp Bozdemir için temin ettiği Kulakçık sayesinde 71 yıl sonra duymaya başladığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Yalıhüyük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Yılmaz ;’’Kaymakamımızla hane ziyaretleri sırasında tespit ettiğimiz Alp Bozdemir’in duyma sorunu yaşadığını tespit ettik. Kaymakamımız Yakup Güven’in talimatları ile İşitme ve rehabilitasyon merkezine götürdük. Yapılan tetkikler sonucu alınan raporda Bozdemir’in duyabileceği raporunu aldık. Kaymakamımızın talimatları doğrultusunda Vakfımızca İşitme cihazı aldık. ’dedi.

Konuşma güçlüğü çeken Alp Bozdemir ise doğuştan buyana duymadığını ifade ederek; Yaşantım çok zor oluyordu. Kimse bana iş vermiyordu. Kaymakamımız sağ olsun bizi doktora gönderdi. İşitme cihazı aldık. Şimdi duyuyorum. Dünyam değişti ’dedi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.