Bölge HaberleriGündemÜlke GündemiYalıhüyük Gündemi

YALIHÜYÜK’TEN ZEYTİN DALINA BÜYÜK DESTEK

Yalıhüyük’te Silahlı Kuvvetlerin Afrin  operasyonuna  destek vermek  amacı ile Bayrak yürüyüşü  gerçekleşti.

Yalıhüyük Hükümet  Konağı önünde  başlayan Bayrak yürüyüşü Cumhuriyet  Meydanına  kadar  devam etti.

Yalıhüyük’te İlçe  Kaymakamı  Yakup Güven,Belediye  Başkanı Hasan Koçer ,siyasi parti temsilcileri , sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilçe  halkı katıldı.

Cumhuriyet  meydanına   gelen  topluluk burada şehitler için saygı duruşunda  bulundu.Akabinde  İstiklal Marşının okunması ile  devam eden  programda konuşan Belediye  Başkanı  Hasan Koçer;’’ Suriye’de ve Afrin’de bulunan Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla burada toplandık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyük bir devlettir, Üç beş çapulcuya toprak verecek zihniyet yok bizde. Baş Komutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Gerekirse bizi askere çağırdıkları takdirde tekrar seve seve, koşa koşa canı gönülden askere gitmeye hazırız. ’dedi.

Kaymakam Yakup  Güven’de  konuşmasında Şanlı Ordumuz büyük bir başarı ile  Afrin’de tarih yazıyor.Sizlerin burada bu duyarlı davranışı onur  vericidir.Bu Millet nasıl 15 Temmuz’da dosta düşmana  birlik ve  beraberliğini gösterdiyse bu gün Afrin’de Mücadele  veren Ordumuza desteğini artarak sürdümektedir.’’dedi.

Konuşmaların ardından Merkez Camiinde Namaz öncesi şehitler için okunan hatmi şerifin duası yapıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.