Eğitim HaberleriGündem

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ DÜZENLENEN PROGRAMLA KUTLANDI

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü münasebetiyle, Yalıhüyük Belediye Düğün salonunda “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı” düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan sine vizyon gösterisi ile devam etti. Günün önem ve anlamını belirten konuşmaların ardından Programda çeşitli gösteriler yapıldı, Şiirler okundu. Öğrenciler tarafından Mehmet Akif’in İstiklal Marşını nasıl yazdığı kısa tiyatro oyunu ile gösterildi.

İlkokul ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı  İstiklal Marşını En Güzel Okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Yakup Güven, Belediye Başkanı Hasan Koçer tarafından program sırasında verildi.

Programın sonunda Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin harekâtına destek amaçlı öğrenciler tarafından ‘’Dualarımız Afrinle’diye pankartı açıldı.

Programa İlçe Kaymakamı  Yakup Güven, Belediye  Başkanı  Hasan Koçer, İlçe  Jandarma  Komutanı Hakan Doğan, İlçe  Emniyet  Amiri Dursun Ali Özer, AK Parti İlçe  Başkanı Seyfeddin Pişkin,Kore  Gazisi Hasan Basri  Akyol, Daire müdürleri Öğretmenler  öğrenciler, ve  vatandaşlar katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.