Bölge HaberleriGündemYalıhüyük Gündemi

ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR

Yalıhüyük Bozkır yolu caddesi üzerinde bulanan elektrik havai hatları yer altına alınıyor.

Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer’in girişimleri Bölge Milletvekili Ziya Altunyaldız’ın desteklediği proje bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanması hedefleniyor.

Bozkır yolu caddesinde çalışmaların yoğun olarak sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Hasan Koçer; ’Girişimlerimiz sonucunda ana giriş güzergâhımız olan bozkır yolu caddemizde bulunan havai hatların bin metrelik bölümü yer altına alınarak görüntü kirliliğinden de kurtulmuş olacağız. Ayrıca göçmen kuşların geçiş güzergâhı olan Yalıhüyük’te elektrik tellerine çarpan kuşlar ölüyordu. Diğer bir konu ise Elektrik havai hatların altında kalan sedir ağaçları tellere yaklaştı. Hattın yer altına alınması ile birlikte birçok yönden fayda sağlanmış olacak. Bu projenin gerçekleşmesinde Başta Konya Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’a Medaş genel müdürüne ve bünyesindeki teknik ekibe teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun. ’diye konuştu.

Bozkır yolu üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile devam ederken projenin bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanması bekleniyor.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.