GenelGündemYalıhüyük Gündemi

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Yalıhüyük İlçemizde  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan program, Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Yalıhüyük İlçe  Jandarma komutanı  Rüşdü Çuha günün önem ve anlamına ilişkin yaptığı  konuşmada’’;15 Mayıs  1919 da İzmir  işgali  ile  başlayan  düşman  zulmüne 96 yıl  önce  bu gün son verilmiştir.Şehitlerimizin  her  karış toprağını kanları ile  suladığı  kutsal  vatanımızın bağrından düşmanı söküp  atmaya  kararlı  olan  kahraman  Türk ordusu kesin sonuç almak üzere 26 Ağustos 1922 günü büyük taarruzu başlatmıştır.Bu taarruzun arkasından yapılan başkomutanlık meydan  muhaberesi ile yunan  ordusuna son darbe vurulmuştur.Düşman  aziz vatanın kutsal topraklarından sökülüp atılmıştır.

Türk  Milleti  yüz yıllardan beri özgür ve bağımsız yaşamış ve  bağımsızlığı hayatın gereği  saymış  bir millettir.Bu  Millet  istiklalsiz yaşamamıştır,yaşayamaz ve yaşamayacaktır.’’dedi.

Daha sonra tören alanında J.er Serhat Korkut Akdenize isimli  şiirini okumasıyla son buldu.

Tören Kaymakam Yakup Güven’in  İlçe Emniyet  amirliğinde tebrikleri kabul etmesinin ardından sona erdi.

Programa Kaymakam  Yakup Güven,Belediye Başkanı Hasan Koçer ,İlçe Jandarma  Komutan vekili Rüşdü Çuha, askeri ve sivil erkan , daire müdürleri, ve vatandaşlar katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.