Bölge HaberleriDernek HaberleriGenelGündemYalıhüyük Gündemi

Engellilere 17 Araç Törenle Teslim Edildi

Hollanda-Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından Konya’nın Yalıhüyük ilçesindeki engellilere akülü 17araç dağıtıldı.

Yalıhüyük Cumhuriyet  meydanında düzenlenen törende  Başkan  Koçer Hollanda  Konya Kültür ve  dayanışma  vakfı  Başkanına  teşekkür ederek  başladığı konuşmasında;’’geçtiğimiz  yılar da da böyle  engelli aracı dağıtılmıştı. Engelli vatandaşlarımızın hayat standardını yükseltmede böyle hizmetler  çok önemi  Hollanda Konya  Kültür ve  dayanışma vakfı  Başkanımız Sayın  İsmail  Aktaş’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’’dedi.

Vakıf Başkanı  İsmail Aktaş, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak  için her yıl engellilere yönelik akülü araç dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Konya ve çevresindeki engellilere akülü bu yıl  160  araç 33  tekerekli sandal ye dağıtıldığını belirten Aktaş, “Burada akülü17 araç dağıttık ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu organizasyonun bütün sivil toplum kuruluşlarına örnek olmasını diliyorum. Sağ olsun  Belediye  Başkanımız ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinde  prosedürlerin  hazırlanmasında ve ilçeye nakilinde  büyük  destek verdi.’’

Bu tür etkinlikler ileriki yıllarda da sürecek.” dedi.

Törene katılan  MHP  İçe  Başkanı  Hasan Ak Yıldız Belediye  Başkanı  Hasan Koçer’e ve  Holanda –Konya  Kültür ve  dayanışma vakfı başkanına Plaket  takdim etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, akülü araçları engellilere teslim etti.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.