Bölge HaberleriGenelGündemYalıhüyük Gündemi

Yalıhüyük’de Mevlid-i Nebi konferansı

2018 yılı Mevlid-i Nebi etkinlikleri çerçevesinde Yalıhüyük İlçe Müftülüğü “Hz. Peygamber ve gençlik döneminde ailenin yeri ve önemi” isimli konferans düzenledi.

Yalıhüyük Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa Kadınhanı vaizi Yasin Kurnaz konuşmacı olarak katıldı.

Program, saygı duruşunun ardından Istiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kuran tilaveti ile devam eden programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, İlçe Müftüsü Önder Özkan yaptı. Özkan, konuşmasında “Peygamber Efendimizi anmaktan ziyade onun yolunda gitmek ondan örnek almak hepimizin önceliği olmalıdır. Böyle programlar bunun gerçekleşmesine vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan Kadınhanı vaizi Yasin Kurnaz da “Peygamber efendimizin aile hayatı ve gençlik yıllarını dikkatlice okumamız gerekir ” diyerek başladığı konuşmasında “Peygamber efendimiz küçük yaşlarda anne ve babasını kaybetmiş. Ona amcaları bakmış büyütmüş. Çocukluk yıllarında ve gençlik yıllarındaki yaşamı bize güzel örnek olmuştur. Efendimizin yanında olanlar fedakarlık ve çetin bir yolda yürümüştür. Bedel ödemişlerdir. Ama hiç bir zaman birlik ve beraberliğini bozmamışlardır. Bu örnekler ışığında bizlere bakacak olursak el uçak fabrikası yaparken biz 1960-1980 darbeleri ile uğraştık. Eller,  araba fabrikaları kurarken dünyaya satarken, biz 1997 de başı açık başı kapalı mevzuları ile uğraştık, dinimize vatanımıza sahip çıkmak okuyarak çalışarak olur.’’dedi.

Daha sonra İlçe Müftülüğü’ne bağlı din görevililerinin ilahi kaside okuması ile sona eren program sonrası salonun dolduran dinleyicilere helva ikramı yapıldı.

Programa Ahırlı Kaymakamı ve Yalıhüyük Kaymakam Vekili Kadir Yurdagül, Belediye Başkanı Hasan Koçer, bazı daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.