Bölge HaberleriGündemYalıhüyük Gündemi

Başkan Koçer’den köpek katliamına tepki

Gölcük Yaylası’nda bulunan sahipsiz köpeklere düzenli olarak yiyecek sağlayan Yalıhüyük Belediyesi ve ilçe halkı, geçtiğimiz günlerde basına yansıyan habere tepki gösterdi.

Yaylanın bekçiliğini yapan köpeklere yiyecek götürdüklerini, bu çalışmayı her kış düzenli olarak yaptıklarını ifade eden Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, “Biz burada hayvanların yaşaması için mücadele ederken birileri Antalya-Karaman yolu üzerine ölü yada diri şeklinde köpekleri bırakıyorlar. Geçtiğimiz gün basına da yansıyan ayakları bağlanarak katledilen köpeklerin yerini tesbit ettik. Yaylamızda değil bu alan, Antalya Karaman yolu kenarına bariyerlerden ayakları bağlanarak uçuruma atılmış. Bu bir vahşettir. İnsanlık dışı bir olaydır. Bir de bölgede ilçemizin ve yaylamızın adı geçiyor.Bu doğru değil.Yayladan 5 km uzakta Antalya-Karaman karayolu üzerinde yol kenarından uçuruma atılmış.Biz yine rutin olarak yaylamızda yaşayan köpeklere yiyecek getirdik.Onların durumu gayet iyi.Zaten yaylada kalanlar var, köpeklere vermek üzere biz bazen onlara da yiyecek bırakıyoruz. Hayvan katliamı nerde ve nasıl yapılırsa yapılsın karşıyız.Biz bunu bir vahşet olarak görüyoruz. Kimse de bu yapılan katliamı Yalıhüyük ve Gölcük yaylamızı hedef göstermesin. Sorumluların bir an önce yakalanmasını istiyoruz.” dedi.

Yayla’da yaşayan Hasan Kıyak ise “Iki aile olarak biz gölcük yaylasında kalıyoruz .Burada yaşayan köpekler zaten hem halk hem de belediye tarafından besleniyor. Karayolu olduğu için bu yolu kullanmak suretiyle buralara köpekleri ölü yada diri bırakıp kaçıyorlar. Bu durumdan şikayetçiyiz.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.