Gündem

Koski’den Ahırlı’ ve Yalıhüyük’e dev İçme suyu projesi

Ahırlı ve Yalıhüyük İlçelerini Kapsayan 100 yıllık içme su sorunu ortadan kaldırılacak dev proje hayata geçiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Koski Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak projenin Konya bölgesinde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

 Suğla içme suyu arıtma tesisi projesi tamamlandığında şişelenmiş su kalitesinde olacağı,  belirtilen projenin de 20 Milyon ’a mal olacağı öğrenildi.

Ahırlı, Yalıhüyük ,merkez ve dış mahallelerine hizmet verecek 20 Milyonluk İçme suyu Suğla Arıtma tesisi projesi tamamlandığında her iki ilçenin ’de 100 yıllık su sorununu ortadan kaldıracağı söylendi.

Ahırlı Belediye Başkanı  İsa Akgül ve  Yalıhüyük Belediye Başkanı  Hasan Koçer Anadolu ajansı muhabirine yaptıkları ortak açıklamada; ’Ahırlı, Akkise, Bademli, Balıklava, Çiftlik,Kayacık,Aliçerçi,Erdoğan,Karacakuyu,Büyük öz,KüçüközYalıhüyük Merkez ve dış mahalleri olan Ara söğüt ve  Saray  mahallerini kapsayacak proje sayesinde  hem su sorunu hem de su kalitesi artırılacak. İlçelerimizin 100 yıllık su sorunu çözülmüş olacak ve Halkımız çok kaliteli içme suyu içecek. Bu projenin gerçekleşmesi için Desteklerinden Dolayı Koski Genel Müdürümüz Ahmet Demir ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay Beye Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Her iki ilçemize de hayırlı olsun ’diye konuştular.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.