Bölge HaberleriGündemYalıhüyük Gündemi

Yalıhüyük’te geleceğe nefes ol kampanyasına destek

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa devam ettirdiği ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında Yalıhüyük İlçesinde fidanlar toprakla buluştu.

Yalıhüyük Aşağı  mahallede Yalıhüyük  belediyesinin belirlediği bir arazi de gerçekleşen  fidan ekimi programına öğrenciler öğretmenler ve vatandaşlar  büyük ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Koçer kampanya kapsamında yaptığı konuşmada; Ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, evlatlarımıza daha yeşil bir Türkiye miras bırakmak için ülke genelinde yapılan bugün 81 ilde 11 milyon fidanın11 11 de toprakla buluşturulması projesine İlçemiz Yalıhüyük’te büyük bir katılımla gerçekleştirdik. Büyüğünden küçüğüne projeye destek veren hemşerilerime teşekkür diyorum. ’dedi. Yalıhüyük’te gerçekleşen fidan ekme programına Konya Büyükşehir Belediyesi 4. Bölge Şube Müdürü Memiş Kunt Başkan Hasan Koçer öğrenciler ile birlikte fidan dikti.

Programa Belediye Başkanı Hasan Koçer,İlçe  Jandarma  Komutanı Hakan Doğan,İlçe  Müftüsü Önder  Özkan,İlçede  görev yapan  kamu kurum amirleri, Okullar ve  vatandaşlar  katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.