Bölge HaberleriGündem

Arnavutluk depreminde ikinci kattan atlayarak kurtuldu

Arnavutluk’ta meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde yaralanan Konya’nın Yalıhüyük İlçesi nüfusuna kayıtlı Muhittin Özmen(35) Uçakla Türkiye’ye döndü.

Depremde 20 Türk vatandaşının da kaldığı bir otel çökmüş, Türk vatandaşlarının depremden sağ kurtulduğu belirlenmişti. Arnavutluk’un Tiran şehrinde yaşayan Yalıhüyüklü Muhiddin Özmen’de depreme evde yakalanmış oturduğu 2. Katın dairesinden atlayarak kurtulduğu belirtildi. Muhittin Özmen’in ikinci kattan atlarken ayağının kırıldığı sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Muhittin Özmen Anadolu ajansı muhabirine verdiği bilgide; ’İş İcabı Arnavutluk’un Tiran da diş teknisyeni olarak çalışıyorum. Akşam saatlerinde eve döndüm,Yatmıştım.Saat 03 00 de sarsıntı ile  kalktım.Bu sarsıntılar 2-3 ay dır  sürüyordu. Öyle olacağını düşünerek Abdest Aldım Dua okudum Tekrar yatmıştım.04 00 sularında büyük bir patlama sesi duydum. Her taraftan bağırmalar duyuyordum. Balkonun penceresi açarak aşağıya atladım. Ayağımdan yaralandım. Ayağım kırılmış. Aynı şehir de yaşayan bir hemşerimi telefonla arayarak beni hastaneye götürmesini istedim. Arkadaşım beni hastaneye götürdü. Ayağım kırılmış alçıya aldılar. ’dedi.

İstanbul aktarmalı Uçakla Konya Hava alanına gelen Muhittin Özmen’i ailesi karşıladı.

Muhittin Özmen Arnavutluk’un Tiran şehrinde  diş teknisyeni olarak çalıştığı öğrenildi.

 

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.