Bölge HaberleriEğitim HaberleriGündem

Yalıhüyük’te Kamu personeline afet eğitimi verildi

Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, (AFAD) Yalıhüyük Emniyet Amirliğinde yapılan programda, Yalıhüyük Emniyet Amirliğinde görevli polis memurlarına, kamu kurum personeline eğitim semineri düzenledi.

Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü şube müdürü Süleyman Uslu İlçe Kaymakamı Muhammed Deniz Kılınç tarafından makamında kabul edildi.

Burada Kaymakam Kılınç’a bilgi veren Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü şube müdürü Süleyman Uslu daha sonra İlçe Emniyet Amirliği binasında Polis teşkilatına ve Kamu kurum temsilcilerine eğitim verdi.

Afet Farkındalık eğitiminde,  afet ve acil durumlar, afetin etkileri, yaşanılan mekânlardaki risklerin azaltılması, afet sırasında doğru davranış şekilleri, tahliye, yangın, acil durum ekiplerinin görevleri, kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlerin neler olduğu, bu tehditlerden korunma şekilleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü şube müdürü Süleyman Uslu; ’Konya bana bir şey olmaz mantığını yıkmak zorunda. Afetlerin farkında olmak zorundayız. Afet adres sormaz. ’dedi.

Yalıhüyük İlçe Emniyet Amirliği toplantı salonunda verilen teorik eğitimin ardından Polis amirliğinin bahçesinde uygulamalı olarak yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.