Bölge HaberleriGenelGündemYalıhüyük Gündemi

Yalıhüyük’de öğrenci servislerine sıkı denetim

Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren yeni tip koronavirüs (Covid-19)  salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında öğrencileri taşıyan okul servislerinin denetimi ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de yapıldı.

Yalıhüyük’te öğrenci servisinin denetlemesine Kaymakam Yasin Şahin’in yanısıra  İlçe  Emniyet amiri Ömer Sevsarı ve emniyet birimleri katıldı.

Yeni eğitim öğretim yılı için Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planının ikinci aşaması 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibarıyla uygulamaya geçmesi ile öğrencileri taşıyan okul servislerinin denetimi yapıldı.

Kaymakam Şahin , denetimlerin öğrencilerin huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerini sağlamak, servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarını önlemek ve koronavirüs salgınına karşı içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske kullanımı ve mesafe kurallarına uygunluk  başta olmak üzere öğrenci servis araçlarımızın salgın tedbirleri yönünden de hazırlıklı olması gerektiğini bu açıdan denetimlerin hafta boyunca sürdürüleceğini ifade etti.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.