Gündem

Seydişehir’de sertifikalı avcılık dönemi

Seydişehir Avcılar Kulübü'nün organize ettiği ve uzmanların ders vereceği avcılık kursu eğitimleri başladı…

   

Seydişehir Avcılar Kulübü'nün organize ettiği, Halk Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Orman işletme şefliği, İlçe jandarma ve Sağlık Grup Başkanlığı'nın görevlendirdiği uzmanların ders vereceği avcılık kursu eğitimleri bugün başladı.

2007 yılı içinde ilk grup olarak 29 kursiyerin eğitimlerini bitirerek sertifika aldığı, ikinci grup olarak da 30 kişinin katılacağı kurslar Avcılık Klubü binasında 7 gün içerisinde, 32 saatlik bir eğitimle tamamlanacağı belirtiliyor. Kurs öğretmenlerinin de; Veteriner hekim Ömer Turaç, Halk Eğitim müdür yardımcısı Köksal Yeşildağ, J.Bş. çvş. Erdal Başkaya, Orman müh. Mehmet Şener, Dr. Fahri Harmanyeri olduğu kaydedildi.

Açılan kursta; Ekoloji, Mevzuat, Avcılıkta ahlaki değerler, Yurdumuzda av hayvanları, Av için gerekli bilgiler, Sağlık bilgileri, Av silahları ve uygulamaları konuları kursiyerlere anlatılacağı belirtiliyor.

Bölgemizde en fazla talebin Seydişehir de bulunduğunu belirten yetkililer, Avcılık kursuna katılımın her geçen gün artması bilinçli av yapabilme adına örnek teşkil ettiğini söylediler.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.