Gündem

Yalıhüyük’te ilk açık besi projesi

Yalıhüyük'te bir ilk olan açık besi tesisi törenle hizmete açıldı…

10 bin metrekare olan arsanın 500 metrekarelik kısmına kurulan büyükbaş hayvanların yetiştirileceği tesis, yapılan törenle hizmete açıldı. Törene katılan Sağlık Ocağı Baştabibi Erol Eren tesisin açılış kurdelesini kesti. Açılışa Yalıhüyük’te bulunan daire amirleri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

     

Açık besi tesisi sahibi Mehmet Er, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi :
„ 250 metrekare kapalı ve 250 metrekare açık alandan oluşan besi işletmesini Yalıhüyük’te bir ilk olarak açmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İlçemizde bulunan değerli büyüklerimi tesisi açmak için davet ettim. Şu anda on sertifikalı inekle bu işe başlamış bulunuyorum. Hedefim 100 büyükbaş sertifikalı ineğe ulaşmaktır” dedi. Kurduğu  tesisin yaklaşık 50 bin YTL’ye malolduğunu belirten Er, Almanya’da çalışan oğlunun birikimlerini burada değerlendirdiğini söyledi.

  

AB Standartlarında yapılan bu besi tesisinden çok verim beklediğini belirten Mehmet Er, küçük yerleşim bölgelerinde işsizlik sorunu ile ilçeden göç etmekte olan gençlerimize memleketlerinde kalarak alternatif bir iş kolu olması nedeniyle büyük önem taşıdığını söyledi.

Haber: Fatih ATALAY

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.