Yalıhüyük’te Kutlu Doğum Haftası

İlçe Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle etkinlikler düzenleyerek faaliyetlerini sürdürüyor…

17 Nisan 2008 - 10:41 'de eklendi ve 705 kez görüntülendi.
Yalıhüyük’te Kutlu Doğum Haftası

İlçe Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle etkinlikler düzenleyerek faaliyetlerini sürdürüyor…

 

İlçe Müftüsü Öztürk, bu etkinlik çerçevesinde Yalıhüyük Kaymakamı Abdullah Abid Öztoprak’ı makamında ziyaret ederek kitap ve gül hediye etti. Daha sonra resmi daireleri ziyaret ederek konferansa davet eden Müftü Mustafa Öztürk, haftanın önemi ile ilgili olarak şu bilgileri veridi: “Kutlu doğum haftası 1989 yılından bu yana hafta olarak kutlanmaktadır. Bunun amacı ise Peygamber Efendimizi sadece camide değil, cami dışındaki ortamlarda da anlatmaya gayret etmektir. İlçemiz Yalıhüyük’te de bu kutlamalar yapılmakta olup konu ile ilgili olarak Persembe akşamı Belediye Düğün Salonunda konferans ve sinevizyon gösterimi yapılacaktır. Müftülük olarak başta İlçe kaymakamımız Sayın Abdullah Abid Öztoprak olmak üzere resmi daireleri ziyaret ederek Peygamber efendimiz ile ilgili kitap ve gül hediye ediyor ve konferansımıza davet ediyoruz.”dedi.

İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk, konuşmasının son bölümünde ise “Şairin dediği gibi dünya neye sahipse onun vergisidir hep,  medyun (borçlu) ôna cemiyeti, medyun ona ferdi, medyundur o mahsuma bütün bir beşeriyet yarap bizi mahşerde bu ikrar ile haşret”dediği gibi her şeyimizi borçlu olduğumuz Peygamberimizi insanlara en iyi şekilde anlatmanın gayretinde olmalıyız.
 
Bu vesile ile Kutlu Doğum Haftası’nın İlçemize Ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ederim”  şeklinde konuştu.

Haber: Fatih Atalay

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER