Fatih ATALAY

GÖLCÜK YAYLASI TURİZME KAZANDIRILMALI

Torosların İncisi, Yalıhüyük’ün Gölcük Yaylası her mevsim bünyesinde barındırdığı güzellikle ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Toroslar ‘da yüzlerce yayla var ama ben  Gölcük yaylası kadar  güzelini göremedim.

Fotoğraf meraklılarının Seydişehir Kuğulu Park’ta her mevsim yada her  Kuğulu park ziyaretinde  nasıl farklı kareler Objektiflere yansıyorsa Yalıhüyük  İlçesinin  Gölcük yaylası da  aynı.

Her ziyaretimizde yüzlerce kez fotoğrafladığımız Gölcük yaylası hem yaz hem de  kış turizmi için  bulunmaz bir  fırsat.

Antalya yolu Tınaz tepe mağaralarının  olduğu yol ayrımında  yeni açılan Bozkır yolu üzerinde Antalya yoluna  sadece 7 KM .

Büyükşehir yasası ile İlçelerin bir çok projede birbirleri ile yarıştığı olgusunu dikkate alırsak Yalıhüyük için de  Gölcük yaylası vazgeçilmez  bir  potansiyel diyebilirim.

1700 rakımlı Gölcük yaylası, bünyesinde barındırdığı birçok ağaç türü ve Suğla  gölüne  kuşbakışı ile  ulaşımda sorunu olmayan nerdeyse tek Yaylamız.

Yaz aylarında kekik kokuları ve billur suları ile gidenleri kendine hayran bırakan Yayla, Kış aylarında ise  ortalama  1-2 metre  kar kalınlığı ile  oluşturduğu muhteşem görüntülerle  hem yaz, hem kış ziyaret edilebilecek, yapılacak  projelerle örneğin bir  teleferik sistemi ile  muhteşem görüntülerini izleyici turizm kenti olur.

Umarım ciddi projelerle hem ilçe ekonomisine büyük katkı sağlar, hem de İç ve dış turizme hizmet eder.

Bizden söylemesi…

 

 

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86