OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI ANADOLU LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİ

05 Şubat 2018 - 14:29 'de eklendi ve 822 kez görüntülendi.
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI ANADOLU LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİ

Yalıhüyük Kaymakamı Yakup Güven Başkanlığında Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönem, güvenlik toplantısı Yalıhüyük Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Okul güvenliği toplantısında uyuşturucu ile  mücadele, Okul  güvenliği, KGS(Kent güvenlik sistemi) geçiş ve taşımalı eğitim konuları görüşüldü.

İlçemizde Uyuşturucu kullanımının önlenmesi için öğrenci ve veli boyutunda yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

İlçemiz  üçüncü risk bölgesinde olmasından dolayı güvenli  bir  ortamın oluşu ve  bu ortamın sürdürülebilmesi için yapılan  ve yapılacak çalışmalar  değerlendirildi.

İlçemizde bulanan  okullarda kamera güvenlik sisteminin  bulunuyor  olması ve  bunların KGS’ ye entegrasyonu görüşüldü.

İlçemizde taşımalı eğitim kapsamında Okul servislerinin denetimi görüşülen konuların arasındaydı.

Rehber Öğretmenlerinin kötü alışkanlıklarla mücadele madde bağımlılığı gibi konuların zararları uygulanan bilgilendirme toplantıları hakkında bilgi verildi.

İlçe Kaymakamı Yakup Güven’de gündem ile ilgili olarak; Avrupa bu konuları çok iyi yapıyor. Bizlerde Ülke olarak fena değiliz. ’dedi. Güven, Öğrencilerimizin güvenliğini rahatsız edici unsurların ortadan kaldırılması hususunda olağan üstü dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

Güvenlik toplantısı görüş ve temennilerin ardından sona erdi.

Öğrenci Taşıma ve güvenliği toplantısına İlçe Kaymakamı Yakup Güven, millî Eğitim Müdürü Nizamettin Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Doğan, İlçe Emniyet Amiri Dursun Ali Özer, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Metli, Okul Müdürleri Yöneticiler ve Öğretmenler katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER