Gündem

RSS servisimiz yayında

Yalihuyuk.com – RSS Servisi, sitemizdeki haber, makale ve mesaj kaynaklarındaki yeni yazıların başlık ve özetlerini, sizin için biraraya toplayan bir hizmettir. Yeni haberlerimizi cep bilgisayarınızdan okuyabileceğiniz gibi Outlook ayarlarınızı yapmak suretiyle de sitemize girmeksizin sürekli takip edebilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Kullanım kolaylıklarından ötürü RSS "Really Simple Syndication" olarak da ifade edilmektedir. Bu özelliğe sahip web sitemiz, size sitemizin özetini de sunduğu için, sitemizi ziyaret etmeye gerek kalmadan yeni yazılardan haberdar olabilir, bu yazılar hakkında kısa özet bilgileri ya da yazının tamamını okuyabilirsiniz.

RSS desteği bulunan Browserlar (Tarayıcılar):

  • Firefox

  • Opera

  • İnternet Explorer (7/beta2 +)  

RSS nasıl kullanılır? 

Yukarıda adı geçen tarayıcılar RSS desteğine sahip olan web sitemizi otomatik olarak tespit ederler ve tek bir tıklamayla sizi sitemize abone yaparlar. Böylece dinamik olarak güncellenen bir "Sık Kullanılanlar" menüsüne sahip olursunuz.

RSS linklerinden faydalanabilmek için bir "RSS Okuyucusu" da kullanabilirsiniz. Windows platformu için FeedDemon programını, Mac platformu için NetNewsWire ve Linux platformu için de AmphetaDesk programını tercih edebilirsiniz.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.