Gündem

Yalıhüyük’te karne sevinci

Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi ilçemiz Yalıhüyük'te de 2006-2007 öğretim yılı ilk döneminin sona ermesi ile birlikte öğrenciler karnelerini aldılar…

Merkez İlköğretim okulunda öğrencilere karneleri dağıtılırken okul müdürü Behçet Saday tarafından başarılı öğrencilere taktir ve teşekkür belgeleri verildi.

Öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısı ile bilgi aldığımız Yalıhüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Koç: ''Öğrencilerimizin karneleri aslında bir yol haritasıdır. Öğrencilerin karnelerindeki notların dönem boyunca yaptığı çalışmaların tamamını yansıtmaktadır. Şayet başarısız dersleri var ise onlara olumlu yaklaşmalı, veliler olarak kendimizi de bu noktada sorgulamalıyız. Onlara güvenmeli, gelişimlerini takip ederek verimli çalışma ortamı sağlanmasını ve velilerin öğretmenlerle sürekli iletişim kurmalarını istiyoruz'' dedi.

Koç daha sonra verdiği bilgilerde de "Okul yöneticilerimizden aldığımız bilgilere göre okulumuzun başarı düzeyinin sevindiricidir" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç öğrencilere bu yarıyıl tatilinde öncelikle dönem yorgunluğunu çıkarmak için dinlenmelerini, kitap okumalarını söylerken sınavlara hazırlanmak için de tatilin bir fırsat olduğunu unutmama tavsiyesinde bulundu.

Haber: Fatih Atalay

 

 

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.