Gündem

Güzel Ali’m kınalı kuzum

İlçemizde yaşayan ve büyükbaş hayvan besiciliği yapan Er Ailesi, evlerinde yetiştirdikleri hayvanlarına gurbette bulunan çocuklarının ismi ile sesleniyorlar…

Beş çocuk sahibi Mehmet ve Müşerref Er çifti Almanya'da bulunan oğulları Ali, Manavgat’ta olan hemşire kızları Fatma, yine Manavgat'ta yaşayan kızları Ayşegül, Alanya'da yaşayan kızları Hülya ve yanlarında yaşayan kızları Pınar’ın isimlerini evlerinde besledikleri hayvanlara verip, onlara bu isimlerle sesleniyorlar.

  

Bir yıldır görmedikleri çocuklarını çok özlediğini belirten anne Müşerref Er, çocuklarının hasretini gidermek için yetiştirdikleri hayvanlara çocuklarının ismi ile çağırdıklarını söyledi. Müşerref Er konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: ”Beş çocuğum var ve bunların dört tanesi gurbette yaşıyor. Onlara olan sevgim çok büyük, hasretlerine dayanamıyorum. Kendimi, ancak böyle çocuklarımın yerine koyduğum hayvanlarıma adlarını vererek avutuyorum” dedi. Özellikle oğlu Ali'nin adını verdiği küçük danayı süsleyen anne Müşerref Er, küçük danaya "güzel Ali'm kınalı kuzum" diye sesleniyor.
   
Haber: Fatih ATALAY

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.