Gündem

Avrupai kanalizasyon sistemi

Yalıhüyük Belediyesi altyapı çalışmalarında Avrupa'da kullanılan yöntemleri İlçede uygulayarak bir ilke daha imza attı…

Yalıhüyük Belediyesi bugüne kadar yapımını tamamladığı % 75'lik kanalizasyon çalışmalarından sonra bu yıl ilk olarak uygulamaya soktuğu 200'lük plastik boru kullanmak suretiyle kanalizasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Yiğit Sitemize verdiği bilgilerde şöyle konuştu: "Göreve geldiğimden bu yana vatandaşlarımızın ısrarla kanalizasyon çalışmalarını tamamlanması noktasında serzenişleri vardı. Bizde vatandaşlarımıza sabırlı olmaları konusunda görüşlerimizi ifade ettik. Buradaki amacımız yeni teknoloji ile daha iyi ve daha uzun ömürlü bir çalışma yapmayı hedeflememizdi. Almanya gezim sırasında orada uygulanan belediyecilik anlayış ve uygulamalarını inceleme fırsatı buldum. Ayrıca zaman zaman katıldığım belediyecilik seminerlerin de yeni altyapı da kullanılan teknolojileri araştırma fırsatı buldum. Bu araştırmalarımızın sonucun da ilçemizde uygulama şansı olanları tesbit ettim. Bu çalışmalarımızın sonucu Avrupa'da da kullanılan plastik boru kullanmak sureti ile 200'lük kanalizasyon borularını yaklaşık 3,5 km bir alanda uygulamaya sokuyoruz" dedi.

Boru altına kum döktükten sonra plastik boruları yerleştirdikleri söyleyen Yiğit, boru üstüne de ayrıca kum dökmek sureti ile 50-100 yıl ömürlü bir çalışma yaptıklarını ifade etti. Maliyetin 70 Milyar civarında olduğunu belirten Başkan Yiğit: "Bu çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Haber: Fatih Atalay

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.