Gündem

23 bin kişi terörü lanetledi

Konya'nın Seydişehir ilçesinde düzenlenen, "Şehitlere Saygı ve Teröre Lanet" yürüyüşünde terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin maketleri ateşe verildi.

Seydişehir Belediyesi, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve sendikaların ortaklaşa düzenlediği yürüyüş için binlerce kişi ilçe otogarı önünde toplandı. "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Kahrolsun PKK", "Hepimiz Mehmetiz PKK'ya Yeteriz", sloganları atan kalabalık, ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyüşe başladı. Milli Egemenlik Caddesi boyunca yürüyen vatandaşlar, "Hepimiz Askeriz, Silah İsteriz", "Kürt-Türk Kardeştir PKK Kalleştir" yazılı dövizler taşıdı. Şehit aileleri ise evlatlarının fotoğrafları ile yürüyüşte yer aldı.

Seyyid Harun Bulvarı'nda toplanan kalabalık grup hep bir ağızdan terör örgütünü lanetledi. Mitingin sonunda terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin maketleri ateşe verilerek yakıldı.

  

Haber: Kadriye KASAP  –  Mehmet LEVENTOĞLU

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.