Gündem

Seydişehir’de Cumhuriyet Bayramı

Seydişehir'de Cumhuriyet’in kuruluşunun 84. yılı coşku ile kutlandı…

Tören sabah saat 10.00 da Belediye Tören alanında başladı.
 
Burada saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Gazi İlköğretim Okulu folklor grubu gösterisini sundu.
 
Daha sonra Kaymakam Dr. Necdet Türker, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hakan Sayılan, Belediye Başkanı İbrahim Halıcı, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Dr. Türker yaptı, Türker konuşmasında; “Bugün yine milletimiz için çok büyük anlam ifade eden bir günde. Yüce Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarının bugün dahi akıl erdirilemeyen mücadele ve zaferlerinin akabinde kurulan Cumhuriyetimizin 84. yılını kutlamak için burada toplanmış bulunuyoruz.
 
Bundan 84 yıl önce büyük Atatürk ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti artık bir dünya devletidir diyen Kaymakam Türker, 70 milyon genç dinamik ve kaliteli insan gücü ve en iyinin de iyisi seçilen bilim ve tıp adamlarıyla bu yerini hak etmektedir,” dedi.

 
Daha sonra son günlerde artan terör olaylarında hayatını kaybeden güvenlik kuvvetlerimize Allah tan rahmet dileyen Türker, ailelerine de başsağlığı diledi.
 
Kaymakam Türker’in konuşmasından sonra İlköğretim ve Ortaöğretim okulları öğrencileri şiirler okumasının ardından okular resmigeçitlerini yaptı.
 
Resmigeçidin arkasında bayraklarla süslenen kamuya ait ve özel araçlar geçit yaptı. Birçok üretici firmalardan ürettiği ürünleri bayramı izleyenlere atması güzel görüntülere sahne oldu.
 
Kaymakam Türker ve beraberindekiler, daha sonra bayram programını organize eden öğretmenleri tebrik etti ve tören sona erdi.

Haber: Kadriye KASAP – Mehmet LEVENTOĞLU

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.