Gündem

Yalıhüyük’te 12 Mart etkinlikleri yapıldı

Yalıhüyük Merkez İlköğretim Okulunun hazırladığı programda 12Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Yalıhüyük Merkez İlköğretim Okul’unda düzenlenen Programa İlçe Garnizon Komutanı Murat Sağıt, Belediye Başkanı Celal Özmen, Milli Eğitim Müdürü İhsan Koç ve Daire amirleri katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Koç’un Okul Bahçesindeki Atatürk büstünün önüne çelenk koyması, Saygı duruşu akabinde İstiklal Marşının okunması ile program başladı.

Programın sunuculuğunu Merkez İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Hulusi Yaşar Korkmaz yaptı. Günün önem ve anlamını anlatan konuşmayı Merkez İlköğrenim Okulu müdür yardımcısı Ebubekir Tenik yaptı. Yine İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Ömer Sönmez İstiklal Marşının tarihçesini ve bestelenmesini anlattı.

Öğrencilerin şiir okuması ile devam eden anma programı, daha sonra kürsüye gelen İstiklal marşı okuma yarışmasında birinci olan İlköğretim 6.sınıf öğrencilerinden Serhat Çınar İstiklal Marş’ını ezbere okuması programa katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Programın sonunda Belediye Başkanı Celal Özmen, İstiklal Marşı Okuma yarışmasında birinci olan Serhat Çınar’ı ödüllendirdi.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.