Gündem

İlyas Koçer erkekliğe ilk adımı attı

 

Gurbetçi bir ailenin çocuğu olan İlyas Koçer Babası ile geldiği Memleketi Yalıhüyük’te sünnet olarak erkekliğe ilk adımı atmış oldu.

 

 

 

Yalıhüyük Seydişehir Caddesi yolu üzerinde bulunan evinde çocuğunun sünnetini yaptıran Baba Mesut Koçer ‘ise Oğlunun sünnetini memleketinde yaptırmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek Sünneti gerçekleştiren hemşerisi ve çocukluk arkadaşı Melih Şahin’in olmasından da ayrıca mutluluk duyduğunu ifade etti.
Koçer konuşmasının devamında;’Oğlum İlyas’ın sünnetini memleketimde yaptırmaktan mutluyum. Bizler gurbetçi aileleriz. Almanya’da hastane yerine burada bu işi yaptırıyor olmak ayrı bir duygu. Peygamberimizin sünnetini yerine getiriyoruz. Bir baba olarak oğlumun erkekliğe ilk adım atmasından mutluyum.’diye konuştu.
Sünneti gerçekleştiren Yine Yalıhüyük doğumlu Melih Şahin İse Memleketinde ilk kez sünnet işlemini yaptığını belirterek;’’Ben sağlık memuruyum. İlçeme yakın bir İlçede görev yapıyorum. Çalıştığım bölgede çok sünnet işlemi yaptım. Ancak Memleketimde İlk kez yapıyorum. Sünnetlerde sağlık standartlarını harfiyen uyguluyoruz. hijyenik bir ortamda gerçekleştiriyoruz. Ayrıca sünnet olma yaşının en ideali 6 yaş gurubudur. Bundan böyle İlçemde sünnet işlerini yapmak için Yalıhüyük’ün emrindeyim’’dedi.
Sünnet esnasında İlyas’ın ailesi ve yakınları yalnız bırakmazken kirvesi’de amcası Hasan Koçer oldu.
Not :Haberin görüntüleri videolar bölümündedir

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.