Gündem

Mev-Ka Yalıhüyük’ten proje bekliyor

 

Mevlana Kalkınma ajansı yetkilileri Yalıhüyük’te toplantı düzenledi.

 

Yalıhüyük Belediye Düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakam vekili Şahin Kazancı, Belediye Başkanı Celal Özmen, İlçe Jandarma Komutanı Murat Sağıt, İlçe Emniyet Amiri Savaş Arı ve Kamu Kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Mevlana Kalkınma Ajansı uzmanı program yönetim büro uzmanı Zehra Betül Pekergin ve Planlama büro uzmanı Fuat Karagüney’in sunumunu yaptığı toplantıda proje hakkında bilgiler verildi.
Uzmanların verdiği bilgilerin bir kısmı şu konuları ele alıyor;
Proje kapsamında bölgede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin artırılması ve diğer kurumlarla işbirliklerinin geliştirilmesi.
Bölgede faaliyet gösteren STK’ların yönetim organizasyon ve halkla ilişkilerin geliştirilmesi.
Alternatif turizmin(Eko turizm, agro- turizm, termal turizm, sağlık turizmi,yayla,doğa sporları turizmi,ipek yolu turizmi vb)
Yine bölgenin zengin mutfak kültürünün ve yerel ürünlerinin (tahin,tulum,peyniri,pekmez,bal vb)tanıtımına ve markalaşmalarına yönelik projeleri
Geleneksel ve özgün yerel tarım ile gıda ürünlerinin tanıtımına yönelik projeler.
Gıda güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmaların desteklenmesi.
Folklorik değerlerin yaygınlaştırılması ve tanıtımına yönelik projeleri ve birçok proje seçnekleri slâyt gösterim ile anlattılar. İlerleyen günlerde proje yapma eğitimi seminerleri verceklerini belirten uzmanlar kısa orta  ve uzun vadeli projelerle tüzel kişiliklerin ve kurumların proje hazırlamasını istediler.
Toplantının sonunda uzmanlar katılımcıların sorularını cevapladılar.
Bu yıl için Mevlana Kalkınma ajansına proje başvurularının 29.11.2010 tarihinde sona ereceği kaydedildi.

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.