Gündem

Gazilerimizi minnetle andık

19 Eylül Gaziler günü Yalıhüyük’te düzenlenen resmi etkinliklerle anıldı.

Yalıhüyük Hükümet konağı önünde bulanan Atatürk anıtı önüne konulan çelenklerle başlayan program, günün önem ve anlamını anlatan konuşmalarla devam etti.
Törene İlçe Kaymakamı Muharrem Eligül, İlçe Garnizon komutanı Kemal Ülke, Belediye Başkanı Celal Özmen’in yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.
Törende Askeri erkânın konuşmaları ve bir askerin günün önem ve anlamı ile şiir okumasının ardından kürsüye gelen İlçe Kaymakamı Muharrem Eligül, Türk silahlı kuvvetlerinin Güvenliğimizin teminatı olduğunu belirterek;’’Birlik ve beraberliğimizin Millet oluşumuzun garantisi olan Türk silahlı kuvvetleri Ülkemizi kahramanca savunmuştur. Bu kahramanlıklar içerisinde şehit olmuş, Gazi olmuştur. Şehitlerimizi rahmet gazilerimizi minnetle anıyorum.’’dedi.
Hükmet konağı önündeki programın sona ermesinin ardından protokol yaya olarak Yalıhüyük Kabristanında bulunan şehitliği ziyaret etti. Şehit Mehmet Acar’ın mezarına karanfil bırakan İlçe Kaymakamı Muharrem Eligül, Garnizon Komutanı Kemal Ülke ve Belediye Başkanı Celal Özmen yine şehit mezarı başında yapılan dualar sonrasında Yalıhüyüklü Gazi Ali Aksoy’un baba evini ziyaret etmesinin ardından program son buldu.


 

Site Yönetimi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.