Bölge HaberleriGündemYalıhüyük Gündemi

ASKER ADAYLARINA YALIHÜYÜK JANDARMA PROGRAM DÜZENLEDİ

askeradaylari (5)

Yalıhüyük Jandarma komutanlığı 95/ 4 devre askere gidecek adaylara ve ailelerine yemek programı düzenledi.

Yalıhüyük İlçe Jandarma’da düzenlenen programa Yalıhüyük Kaymakamı Ali Polat, İl Jandarma Komutanı J.Albay İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Hasan Koçer, Asker adayları, aileleri katıldı.

Yalıhüyük Kaymakamı Ali Polat’da konuşmasında ;’’Askere gidecek gençlerimiz güle güle gitsinler. Sağ salim görevlerini tamamlayarak dönmelerini temenni ediyorum.’’dedi. Asker ailelerine hitaben konuşmasını sürdüren Kaymakam Polat;’’Gençlerimizi güzel bir şekilde yetiştirmişsiniz. Allah hepinizden razı olsun.’’diyerek sözlerini tamamladı.

Yemekli Toplantıda konuşan İl Jandarma  Komutanı J.Albay İsmet  Cansaran Asker adayı ailelerine hitaben yaptığı konuşmada; ‘’Bu gençlerimizi sizden emanet aldığımız  gibi sapasağlam,daha sağlıklı daha olgun yetişmiş olarak teslim etmekle  görevlenmiş profesyonel  adamlarız.Bizim en büyük gururumuz aldığımız  evlatları sizlere  sağ salim teslim  etmek atalarımızdan aldığımız  vatan toprağını,Bayrağa rengini veren  şehitlerimizden aldığımız bayrağa karşı nöbeti yapmalarını bekliyoruz.Bütün  derdimiz davamız budur.İnşallah görevini tamamlayan evlatlarınız da sağ salim  gelerek  sizlere  askerlik anılarını anlatacaklardır.Bizlere  bu gururu yaşattığınız  için bizlere yaşattınığınız  için  hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.’’dedi.

Belediye Başkanı  Hasan Koçer’de Jandarma’nın  böyle  bir organizasyon gerçekleştirmesinden dolayı teşekkür ederek,Asker adaylarına sağlıkla gidip dönmeleri temennisinde bulundu.

Asker adayları ile hep birlikte yenen yemeğin ardından yerel sanatçılar Emre Sezer ve Yakup Minaz’ın seslendirdiği bir birinden güzel eserlerin ardından asker adayları oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlendi.

Programın sonunda asker ailelerine bölük komutanlığı gezdirildi. Toplu olarak fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.