Bölge HaberleriGündemYalıhüyük Gündemi

Yalıhüyük’te Ustalar Kursiyerlerle Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün, “Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor” etkinliği Yalıhüyük’te devam ediyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce, kursiyerlerine yönelik farkındalık oluşturma, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, ustaların bilgi ve becerilerini kursiyerlere aktarılmasını hedef alan etkinlik; çeşitli meslek gruplarındaki ustaların katılımı ile gerçekleşti.

Her ay farklı meslek gruplarından ustaların katıldığı etkinlikte Kalorifer ateşçiliği, Elektrik, konuları bu ayki meslek dallarıydı.

Yalıhüyük’te bu yılın son etkinliğinde Emekli Makine Mühendisi Abdullah Değerli ve Elektrik Teknikeri Fatih Atalay kursiyerlerle bir araya geldi.

Emekli Makine Mühendisi Abdullah Değerli kursiyerlere soba ve kalorifer yakmada dikkat edilecek konular üzerinde dururken daha çok çevre ve çevre kirliliği konuları hakkında kursiyerleri aydınlattı. Temiz enerji hakkında bilgi veren Değerli günümüzde ısınma konusunda en temiz kaynağın doğal gaz olduğunu belirtti.

Elektrik Teknikeri Fatih Atalay da elektrik, doğru elektrik kullanımı ve yapılması gerekenler hakkında kursiyerlere bilgiler verdi. Kaçak akım rölesinin ve topraklamanın öneminden bahseden Atalay aynı zamanda insan sağlığı ve elektrikli ev aletlerinin güvenliği hakkında da kursiyerlerin sorularını cevaplandırdı.

Katılımcılara günün anısına Yalıhüyük Halk Eğitimi Mustafa Metli tarafından katılı belgesi verildi. Kendilerine teşekkür eden Mustafa Metli “Kursiyerlerimiz için küçük görünen çok önemli bilgiler verdiğiniz ve bizi kırmayarak etkinliğimize teşrif ettiğiniz için şahsım ve kurumum adına çok teşekkür eder başarılar dilerim.” Dedi.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.