Gündem

Yalıhüyük’te Vefa Sosyal Destek Grubu Toplantısı

Kaymakam Kılınç Başkanlığında 65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu Toplantısı Yapıldı

Yapılan toplantıda İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesi doğrultusunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu toplandı.

Toplantıda 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilere sokağa çıkma yasağı vurgulandı.

Edinilen bilgilerde, Bu kapsamda tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanmasına yönelik Bu kapsamda olan vatandaşlarımız taleplerini 112, 155,156 ile 0332 571 61 81-571 6182 belediye numaraları üzerinden bildirmeleri halinde ihtiyaçları karşılanacaktır’ ’denildi.

Yalıhüyük ilçesinde Covid-19 vakasına rastlanmadığı, ancak yine Yalıhüyük belediyemiz ve kaymakamlığımız tarafından üst düzeyde alınmaktadır. ’denildi.

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Hasan Koçer’de Belediye olarak dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek tüm kamu alanları parklar bahçeler ve her evin girişlerine kadar dezenfekte çalışmalarının yapıldığını söyledi. Başkan Koçer İlçemizde şuana kadar bir vaka olmadı diye konuştu.

Yalıhüyük genelinde 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmama kuralına  %99,9 oranında uyduğu öğrenildi.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Muhammed Deniz Kılınç, Belediye Başkanı Hasan Koçer, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Doğan, İlçe Emniyet amiri Ömer Sevsarı, İlçe Müftüsü Önder Özkan, Mahalle Muhtarları katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.