Bölge HaberleriDuyurularGündemÜlke GündemiYalıhüyük Gündemi

Kaymakam Kılınç ve Başkan Koçer çiftçileri ziyaret etti

Dünya Çiftçiler günü dolayısı ile Yalıhüyük Kaymakamı Muhammed Deniz Kılınç ve Belediye Başkanı Hasan Koçer çiftçileri ziyaret ederek günlerini kutladılar.

Kaymakam Kılınç ve Başkan Koçer tarlada çalışan çiftçileri ziyaret ederek ürünlerin hayırlı olmasını diledi.

Çiftçiye yönelik yatırımlar ve destekleyici çalışmaların artarak devam ettiğini belirten Kaymakam Kılınç ;’ Çiftçilerimizin büyük emek verdiği tarım ve gıda üretimi, hayatımızın sürdürülebilmesi için en temel ve vazgeçilmez unsurlardan biridir. Her türlü zorluğa rağmen geçimlerini topraktan sağlayarak, ülke ekonomisine katkı sağlayan çiftçilerimizin bu günü kutlu olsun. Çiftçilerimiz; ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde ve sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelmektedir. Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan çiftçilerimiz; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemiz ve bölgemizdeki tarım ve hayvancılığın kalkınmasında büyük öneme sahiptir. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü”nü kutlar, çiftçimizin ürettiği her ürünün sağlıklı, bereketli ve bol kazançlı olmasını diler, aile fertleriyle birlikte bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar temennisiyle, sevgi ve saygılar sunarım” diye belirtti.

Belediye Başkanı Koçer’de çiftçiler gününü kutlayarak Çiftçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız, Sıcağın karşısında zor şartlarda   bu kutsal görevi üstlenen çiftçilerimizin emeği bereketli  olsun, Belediye olarak her zaman  yanlarındayız. ’diye konuştu.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.