Bölge HaberleriGenelGündemYalıhüyük Gündemi

Yalıhüyük İlçesine 8 Bin Lavanta Ekildi

Yalıhüyük Belediyesi, ilçenin tanıtımı için 5 günlük bir çalışma sonucu 8 bin lavanta ektiğini bildirdi.

Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, İlçeye altyapı ve sosyal alanlar için birçok projeye imza attıklarını, Belediye ye ait 5 dekarlık alana 8 bin lavanta ektiklerini söyledi.

İlçenin daha modern ve yaşanılabilir yer haline getirilebilmesi, daha yeşil görünüme kavuşturulması için yeşil alanların çoğaltmaya çalıştıklarını belirten Başkan Koçer; ’Belediyemize ait 5 dekarlık bir alana 8 bin lavanta ektik. Lavantalar çiçek açtığında ortaya çıkarak görsel fotoğrafçılara, doğaseverlere ve ilçemize gelen ziyaretçilerimize güzel görüntüler sunacak. İlçemiz lavantalarla da anılır hale gelecek. Projemiz halkımıza bir model, bir örnek iş alanı olmasını hedefliyoruz. İlçemizde lavanta için uygun alanlar mevcut. ’dedi.

Lavantalar çiçek açtığında ortaya çıkarak görsel fotoğrafçılara, doğaseverlere ve ilçemize gelen ziyaretçilerimize güzel görüntüler sunacak diyen Başkan Koçer;’’ İlçemiz lavantalarla da anılır hale gelecek. Ayrıca bilindiği gibi lavantadan elde edilen yağ, ekonomik olarak en değerli yağlar arasında bulunuyor. Bu yağdan parfüm, ilaç, sabun başta olmak üzere pek çok alanda tercih ediliyor. Buradan da belediyemize bir gelir elde etmeyi planlıyoruz’ ’ Büyükşehir belediye başkanımız Uğur İbrahim Altay  ve kırsal kalkınma daire başkanımız Mustafa Yazlık beye fide desteği için teşekkür ediyorum. ’diye konuştu.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.