Bölge HaberleriGenelYalıhüyük Gündemi

Yalıhüyük’te öğrencilere laptop ve tablet hediye edildi

Yalıhüyük nüfusuna kayıtlı olup ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet bilgisayar, üniversitelere yerleşen öğrencilere ise laptop hediye edildi.

“Eğitim Uzaktan Gönüller Yakından Projesi” kapsamında Yalıhüyük Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nca vakıf mevzuatı doğrultusunda öğrencilere tablet bilgisayar ve laptop desteğinde bulunuldu.

İlçe Kaymakamı Yasin Şahin ile katılımcılar tarafından söz konusu öğrencilere tablet bilgisayar ve laptop takdiminde bulunuldu.

Kamu sağlığını etkilemeye devam eden yeni tip Koronovirüs (Covid-19)  sürecinde okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesinden sonra öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla bilgisayar ya da tableti olmadığı için EBA, EBA TV, uzaktan eğitim ve canlı derslere katılamayan öğrencilere tablet hediye edildi. Bunun dışında ilçe nüfusuna kayıtlı olup üniversitelere yerleşen öğrencilere de laptop hediye edildi.

Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamı Yasin Şahin’in yanı sıra İlçe Belediye Başkanı Hasan Koçer, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Yılmaz ile İlçe Milli Eğitim Müdür V. Mehmet Kandırmaz katıldı.

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.