GenelGündemYalıhüyük Gündemi

Yalıhüyük’ te ‘Bakliyat Ekimi Makineleşiyor Projesi ‘Kabul edildi

Yalıhüyük’ te Bakliyat Ekimi Makineleşiyor Projesi’’ Konya Ovası Projesi Başkanlığı tarafından kabul edildi.

Bakliyat tarımının çağın modern yapısına kavuşturmak amacı ile hazırlanan ‘‘KOP ile Yalıhüyük’ te Bakliyat Ekimi Makineleşiyor Projesi’’ Konya Ovası Projesi Başkanlığı tarafından kabul edildi.

Yalıhüyük Tarım ve Orman Müdürü Mevlüt Semerci Proje ile ilgili verdiği bilgilerde; ’Yalıhüyük İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından, İlçenin tarımsal ve hayvansal üretimde yaşanan sorunlara çağın gerekliliklerine uygun çözümler bulmak aynı zamanda üretimi geliştirmek amacıyla Müdürlüğümüz tarafından farklı konularda projeler hazırlayıp proje kabul kuruluşlarına sunmaktayız.

Bu projelerden bir tanesi de 2020 yılında hazırlamış olduğumuz 2021 yılında uygulanması planlanan ‘‘KOP ile Yalıhüyük’ te Bakliyat Ekimi Makineleşiyor Projesi’’ Konya Ovası Projesi Başkanlığı Tarafından kabul edilmiştir.

Projenin amacı bölgemizde yaygınlaşan bakliyat tarımının çağımıza uygun modern makinalar ile yapılmasını sağlayarak, üretim miktarını artırmak, girdi maliyetlerini düşürmek ve çiftçi refahını yükseltmektir. ‘’diye konuştu.

 

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.