Fatih ATALAY

Anadolu, her yeri ağlayan ANA dolu

 

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesindeki Yeşiltaş Karakolu’na yapılan saldırıda 8 askerimiz daha şahadet şerbetini içti.

 

Yine yüreklerimiz yandı, yine analarımız ağladı. Gencecik körpeler kınalı kuzular Vatan için bayrak için canlarını feda ettiler.

 

Yazımın başında dedim ya Anadolu her yeri ağlayan ANA dolu…

 

Şehitlerimizin iki tanesi yine Konya’mızdan Samet Bütün Ahırlı İlçesinden.Her Türk vatandaşı üzüldü belki ama Şehidin baba evine bir başka düştü ateş,bir başka yaktı oğullarının şahadet haberi..

 

Son yıllarda artan terör saldırıları giderek hızını artırıyor, yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.

 

Güney doğuda vatani görevini yapmış biri olarak askerlerimizin ne kadar zor şartlarda hainlere karşı Vatanımızın her karış toprağını canları pahasına nasıl koruduğunu biliyorum. Lakin bitmez tükenmez hain saldırılara neden köklü çare bulunamıyor. Neden bu vatansızlar, Bayraksızlar azdıkça azıyor.

 

Bu yüreklerin yangısı ne zaman bitecek. Ne zaman baba ocaklarına ateş düşmeyecek.

 

Açık yüreklilikle söylüyorum. Bunlarla uzlaşma bunları affetme, bunlarla müzakere etmekle bu iş çözülmez. Bu mesela Kürt meselesi değil bu mesele ermeni terör örgütü meselesidir.

 

Bunları affederek saatlik seyyar mahkemelerle Habur’dan güle oynaya Ülke topraklarına sokarak, Ben pişman değilim demesine rağmen serbest bırakılarak çözülecek mesele değildir diye düşünüyorum.

 

Son günlerde Abdullah Öcalan’ın ev hapsi bile tartışılmaya açılıyor.Taviz veriliyor.Bu hainler şımardıkça şımarıyor. Bu yol yanlıştır.Bu yol hatalıdır.Bu yolun sonu yoktur.

 

Her şeyi bir tarafa bırakıp terör konusunda iktidarı muhalefeti bir araya gelerek mücadeleyi hatasız bir şekilde sürdürmesi hainlere fırsat ve taviz verilmeden bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması gerekir.

 

Kanla sulanmış Vatan toprakları bu hainlere vatan değil olsa olsa mezar olmalıdır.

 

Akif ne güzel söyler;

 

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor,

 

Bin hilâl uğruna yâ Rab, ne güneşler batıyor.

 

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker

 

Gökten ecdâd inerek öpse o pak alnı değer.

 

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor “Tevhidi”

 

Bedr’in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

 

Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet Türk Milletine baş sağlığı diliyorum.

 

 

 

 

 

Fatih Atalay
İletişim: 0532-698 45 86

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.